Nadużywanie napojów wyskokowych to niestety dość częsty i powszechny widok na ulicach polskich miast, wsi i miasteczek. Z powodów historycznych, socjologicznych oraz dodatkowo pewnych zniekształconych tradycji i przyzwyczajeń alkohol nadal jest najpopularniejszą używką w kraju nad Wisłą.
Picie napojów alkoholowych samo w sobie nie jest naturalnie niczym złym. Prawdziwy problem zaczyna się w momencie, kiedy picie przestaje być czymś sporadycznym: rozrywką towarzyską, przeżyciem kulinarnym czy sposobem na poprawienie humoru, a staje się głównym urozmaiceniem czasu wolnego - czymś nad czym osoba uzależniona przestaje posiadać kontrolę.
Nałóg polegający na fizycznym i psychologicznym uzależnieniu od trunków nazywa się, rzecz jasna, alkoholizmem. Praktycznie każda osoba w którymś momencie życia choć raz styka się z alkoholikiem. Mniej istotne jest to czy dana osoba jest członkiem mojej rodziny, sąsiadem czy znajomym z pracy - najistotniejsze jest to, że człowiek uzależniony od alkoholu potrzebuje - i to jak najszybciej - naszej pomocy. Chcąc pomóc choremu, możemy zwrócić się do wyspecjalizowanej placówki. Pacjenta można wysłać na terapię oferowaną, na przykład przez ośrodek leczenia alkoholizmu. Takie profesjonalne ośrodki zatrudniające lekarzy i specjalistów różnorakich specjalności, niemniej jednak także psychologów i trenerów motywacyjnych prezentują zazwyczaj bardzo duże praktykę i skuteczność w leczeniu uzależnień. NależyNależy zaznaczyćpodkreślić, iż w procesie leczenia niebagatelne znaczenie posiada nastawienie samego pacjenta.
Zjawisko alkoholizmu, choćby bardzo przykre i destruktywne, jest niestety dość powszechne, dlatego też placówki pomagające osiągnąć trzeźwość cieszą się nieustanną popularnością. Dzieje się tak, ponieważ ośrodek dla alkoholików jest często jedynym miejscem gdzie pacjent posiada szansę pozyskać prawdziwie z dobrym skutkiem terapię.
Zobacz: ośrodek dla alkoholików.
0 komentarze:
Prześlij komentarz